Redans

Adrese:  14.novembra bulvāris 82/86.  

Ekskursijas Redanā ir pieejamas arī ar gidu. Ekskurijas ilgums aptuveni 45 minūtes.

Darba laiks: 

jūnijā, jūlijā, augustā    maijā un septembrī   no oktobra līdz aprīlim

P. 10:00 – 17:00      

P.  SLĒGTS

P. SLĒGTS

O. 10:00 – 17:00  

O. SLĒGTS

O. SLĒGTS

T. 10:00 – 17:00     

T.  SLĒGTS            

T. SLĒGTS

C. 10:00 – 17:00

C. SLĒGTS  

C. SLĒGTS

P.  10:00 – 17:00      

P.  SLĒGTS        

P. SLĒGTS

S. 10:00 – 17:00  

S.  SLĒGTS

S. SLĒGTS

Sv. 10:00 – 17:00              

Sv.  SLĒGTS

Sv. SLĒGTS

Citā laikā – iepriekš piesakoties pa e-pastu info@karosta.lv vai tel. +371 26369470 

CENAS

pieaugušajiem  5 EUR

skolēniem, studentiem, pensionāriem, invalīdiem 3,50 EUR

bērniem līdz 6 gadiem bez maksas;

Ukrainas pilsoņiem atlaide;

Atlaides, uzrādot derīgu apliecību "Goda ģimene" kopā ar personu apliecinošu dokumentu:

·        bērniem ieeja bezmaksas, organizētajās ekskursijās ar klasi vai vecākiem;

·        atlaidi 30% apmērā bērniem ikvienam citam pakalpojumam Karostas un Neatkarības kara muzejā Redanā.

Atbalstām arī Lietuvas un Igaunijas Goda ģimenes, un identiskas atlaides tiek piemērotas arī "Šeimos kortelė" (LT) un "Perekaart" (EST) īpašniekiem.



GALERIJA


Redans ir daļa no 19.gs beigās būvētā cara laika cietokšņa, kurā 1919.gadā notika sīvas cīņas, aizstāvot Liepāju pret Bermonta karaspēku. Tagad Redanā ir iespējams iepazīties ar Karostas, Liepājas cietokšņa vēsturi un varonīgo Liepājas aizstāvēšanu 1919. gadā.

2022. gada maijā Redanā atklāts Karostas un Neatkarības kara muzejs. Muzejā ir apskatāmas vairākas ekspozīcijas. Viena no tām stāsta par Karostas rašanos, būvniecību un vēsturi. Ekspozīcijas pamatā ir laika līnija, kurā atzīmēti galvenie notikumi Karostas vēsturē no tās pirmsākumiem līdz mūsdienām. Laika līniju papildina laika posmiem atbilstoši priekšmeti. Interesanti, ka lielākā daļa izstādīto priekšmetu ir atrasti Karostā.

Apskatāma arī Ritvara Embrekta veidota multimediāla performance par Karostu, kas tapa KAROSTAS FESTIVĀLA 2021 "Sapnis par nākotni" ietvaros.

Īpaši jaunajam muzejam ir veidots izgaismots trīsdimensiju objekts – Liepājas karte ar izceltu Karostu, svarīgāko celtņu un nocietinājumu maketiem. Muzejā izveidota arī karte, kas parāda 19./20.gs. mijā būvēto Liepājas cietoksni un tā bruņojumu.

Otra muzeja tēma ir Neatkarības karš 1919. gadā un Brīvības cīņas, kas notika Liepājā. Kā zināms, viena no izšķirošajām cīņām notika tieši Redanā 1919. gada 14. novembrī, kam par godu nosaukta iela – 14.novembra bulvāris, uz kura atrodas Redans. Šī muzeja daļa veidota kā Neatkarības cīņu slavas zāle, kur pieminēti varoņi, kam varam pateikties par savas valsts brīvību. Eksponēti arī brīvības cīnītāju un bermontiešu tērpi, ieroču replikas un sadzīves priekšmeti.

Muzeja idejas autori ir mūsu darbinieki, kas paši ir sagatavojuši informāciju, atvēlējuši muzejam savas privātkolekcijas, meklējuši eksponātus un iekārtojuši muzeju. Dizaina un scenogrāfijas autore ir Anna Heinrihsone, gaismu mākslinieks – Mārtiņš Feldmanis, trīsdimensiju objekta autors – Jānis Auniņš, Karostas ēku maketu autors – Valdis Liparts.

Muzejā visa informācija ir latviešu un angļu valodās.

No 2019. gada 27.maija līdz 9.jūnijam Redanā Karostas festivāla ietvaros notika starptautisks mākslinieku plenērs, kurā piedalījās 15 mākslinieki no dažādām pasaules valstīm. Redanā tapa darbi, kas tika veltīti Brīvības cīņu simtgadei. Savukārt 2020. gada jūnijā Karostas festivāla ietvaros Redanā sienu gleznojumus veidoja divas mākslinieces – Katrīna Vīnerte no Latvijas un Katrina Kolk no Igaunijas. Tie ekskursiju ietvaros ir apskatāmi Redanā.

2021. gadā Karostas festivāla laikā Redanā strādāja četri mākslinieki – Ivars, Helēna un Anna Heinrihsoni un Kristians Brekte, kā arī jaunie mākslinieki – LMMDV audzēkņi un Latvijas Mākslas akadēmijas Scenogrāfijas nodaļas absolventi. Sešu minūšu garu audio-video performanci speciāli Karostas festivālam veidoja multimākslinieks Ritvars Embrekts.

Ivars Heinrihsons: “Esmu gleznotājs, bet darbojos arī citās izteiksmes formās. Atrodoties pazemes drūmajos koridoros un iztēlojoties aizgājušos laikus, rodas vēlme kaut kur rauties, skriet vai kliegt. Tas sasaucas ar maniem līdzšinējiem motīviem glezniecībā, kur dominē iekšējs nemiers, kustība, ekspresija.”

Helēna Heinrihsone: “Ierasti strādāju ar eļļas krāsām uz audekla, bet piesaista arī akvarelis, porcelāna apgleznošana, animācija. Reta iespēja ir siena, mūris – saikne ar arhitektūru, kas diktē savus nosacījumus. Pirms gada, apmeklējot Karostu, izjūtot vēstures traģiskos notikumus, kas kontrastēja ar plaukstošo dabu visapkārt, veidojās sajūtas, ka arī mana vieta ir šeit.”

Redanā ir labiekārtota piknika vieta ar galdiem, soliem, bufetes nojumi un nelielu skatuves platformu, kas tapusi ar Liepājas domes finansiālu atbalstu. Vieta piemērota dažādām jaunām iniciatīvām, izglītojošiem pasākumiem, kā arī cilvēku ikdienas atpūtai.


Aicinām ziedot Karostas kultūrvēsturiskā mantojuma attīstībai

Ziedojumu varat pārskaitīt  Karostas glābšanas biedrības kontā

KAROSTAS GLĀBŠANAS BIEDRĪBA

reģ. Nr. 40008073159

,Juridiskā adrese: Kalēju iela 8, Liepāja LV-3401

Swedbanka HABA LV 22

Konts LV58HABA0551004375031

Karostas glābšanas biedrība ir bezpeļņas sabiedriskā labuma organizācija, kuras mērķi ir

1. Saglabāt, attīstīt un pilnveidot Liepājas kultūrvēsturisko mantojumu.

2. Piesaistīt lielāku tūrisma plūsmu Karostai.

3. Izveidot Karostu par vienotu pievilcīgu un atpazīstamu tūrisma objektu.

4.Veidot jaunus tūrisma objektus un tūrisma pakalpojumus.

5. Organizēt dažādus pasākumus ar mērķi popularizēt un izpētīt Liepājas vēsturi.

6. Izlietot fizisko un juridisko personu ziedoto naudu, kā arī biedrības pārējos līdzekļus un mantu sabiedrības vajadzībām.

2024. gadā saņemtie ziedojumi tiks izlietoti muzeja ekspozīciju atjaunošanai Karostas cietumā un Redana izgaismošanai.