Karostas festivāls 2023
Mākslas ir tik daudz kā nekad
Karostas festivāls šogad norisināsies jau piekto reizi un iepriecinās ar daudzveidīgu programmu, kurā būs gan par tradīciju kļuvušais mākslinieku plenērs un seno spēkratu brauciens, gan vairākas jaunas aktivitātes.
Festivālā piedalīsies gan Latvijas, gan ārvalstu mākslinieki. Karostnieks Element-ton šogad atkal papildinās Karostas vidi ar jaunu lielformāta sienas gleznojumu. Atklāšanas pasākums notiks piektdien, 9.jūnijā Liepājas 3.pamatskolā, kur gleznos itāļu māksliniece Daniela Nasoni. Pēc tam tiks atklāta Karostas ūdenstorņa mākslinieku rezidence, kur strādās četri izcili latviešu mākslinieki – Līga Ķempe, Gunta Lante, Klāvs Loris un Egons Peršēvics. Piektdienā mākslas darbi tiks atklāti arī pavisam jaunā Karostas festivāla norises vietā – “Atmodas dārzā”, kur sienu gleznojumus veidos trīs mākslinieki – Cake no Peru, Nō no Francijas un Syed no Pakistānas.
Karostas festivālā piedalīsies Rekha Sameer no Indijas, kas veidos sienu gleznojumu Redanā. Liepājā dzīvojošā spāņu māksliniece Clara Cabrera Karostas cietumā izstādīs savus Liepājā tapušos darbus, kā arī veidos jaunu gleznu tieši festivālam.
Savukārt Redanā Iveta Trence no sociālā uzņēmuma “0 Design” veidos instalāciju “Karostas klaiņojošais suns” no papīra masas.
Karostas festivālā piedalīsies vairāki performanču mākslinieki – Kathleen Doherty no Īrijas, Agnė Muralytė no Lietuvas un Jordina Ros un Pere Estadella no Spānijas.
Šogad Karostas festivālā iesaistīsies arī Liepājas skolēni, piedaloties akcijā “KRĒSLS RELOADED”. Skolēnu apdarinātie krēsli būs apskatāmi Redanā.
Sestdien, 10.jūnijā, viens no galvenajiem pasākumiem būs seno spēkratu apskate laukumā Katedrāles ielas galā un parādes brauciens pa Karostu. Uz elektromobiļu sacensībām šogad tiks aicināti arī mazie liepājnieki. Vakarā retro auto un moto braucēji pulcēsies Redanā, kur notiks Redanā tapušo mākslas darbu atklāšana, performances, koncerts, ballīte un noslēgumā elektroniskās mūzikas nakts.
Pēcpusdienā Redanā būs programma bērniem. Šogad festivālā piedalīsies dzīvnieku aizsardzības biedrība LIBERTA. Biedrības komanda ik dienu palīdz dzīvniekiem mainīt to likteņus, izglābt nāvei nolemtos, atrast saimniekus tiem, kas kļuvuši lieki un aizmirsti. Redana apmeklētājiem būs iespēja satikt, apskatīt un samīļot adopcijai pieejamos dzīvniekus.
10. jūnijā no Liepājas centra uz Redanu un atpakaļ kursēs autobuss, lai dotu iespēju pasākumu apmeklēt arī tiem, kuriem nav sava transportlīdzekļa.
Atiešanas laiki:
Centrs (stāvlaukums pie Lielā Dzintara) – Redans
16:00, 17:00, 18:00, 19:00
Redans – Centrs (stāvlaukums pie Lielā Dzintara)
21:00, 22:00, 00:00, 02:00
Iepriekš pieteikties nav nepieciešams, taču aicinām ņemt vērā, ka autobusā ir 20 vietu un, ja jums ir iespēja doties uz Redanu pašu spēkiem, atstāt autobusu tiem, kuriem šādas iespējas nav. Paldies un tiekamies Redanā!
Svētdien, 11.jūnijā, notiks divi īpaši koncerti divās īpašās vietās Karostā. Viens no tiem būs Arsenālā, kur muzikālu priekšnesumu kopā ar kādu no festivāla māksliniekiem sagatavos mūziķi un producenti Valdis Skarevičs un Roberts Dinters. Mūziķi kopš 2015. gada ir apvienojušies subjektīvi eksperimentālas, brīvās improvizācijas elektroniskās mūzikas projektā “Nejauši”.
Savukārt otrs koncerts notiks vienā no skaistākajām cara laika ēkām Karostā – Pulkveža Brieža ielā 1, ko atjaunojusi lietuviešu diriģente Rasa Gelgote, kas nu jau ir pa pusei liepājniece. Tā kā visa Rasas ģimene saistīta ar mūziku, nav brīnums, ka skaistajā namā iekārtota arī neliela koncertzāle. Svētdienas koncertā uzstāsies Giedrius Gelgotas (flauta) un Gunta Gelgote (soprāns).
Karostas festivālu rīko Karostas glābšanas biedrība un finansiāli atbalsta Liepājas pilsētas pašvaldība.
PROGRAMMA
5.-9. jūnijā
Mākslas plenērs (Redans, 3. pamatskola, Karostas ūdenstornis, Atmodas dārzs, Karostas cietums, Atmodas bulvāris 8f)
9. jūnijā
16.30 Atklāšanas pasākums Liepājas 3. pamatskolā
17.00 Karostas ūdenstorņa mākslinieku rezidences atklāšana
19.00 Mākslas darbu atklāšanas pasākums Atmodas dārzā
10. jūnijā
12.00-14.00 Seno spēkratu apskate Katedrāles ielas galā laukumā pie jūras, elektromobiļu sacensības bērniem, konkursi, bufete
14.00 Seno spēkratu parādes brauciens pa Karostu
15.00 Mākslas darbu atklāšana Redanā, radošās darbnīcas bērniem, performances, Karostas un Neatkarības kara muzeja apskate, Brīvības krodziņš
16.00-17.00 Seno spēkratu ierašanās Redanā
18.00 Seno spēkratu apbalvošana
19.00 grupas “Magone” koncerts
21.00 ballīte ar grupu “Laika bende”
23.00 ugunsšovs (Andris Kreicburgs)
23.15 elektroniskās mūzikas nakts “Andrgraud”
11. jūnijā
12.00-14.00 Muzikāla performance Arsenālā
14.00 Koncerts Pulkveža Brieža ielas koncertzālē
MĀKSLINIEKI
Liepājas 3.pamatskolā DANIELA NASONI (Itālija)
Atmodas bulvārī 8f ELEMENT-TON (Liepāja)
Karostas cietumā VILMA LEINO (Somija), CLARA CABRERA (Spānija, Liepāja)
Ūdenstornī LĪGA ĶEMPE, GUNTA LANTE, KLĀVS LORIS, EGONS PERŠĒVICS (Latvija)
Atmodas dārzā CAKE (Peru), NŌ (Francija), SYED (Pakistāna)
Redanā REKHA SAMEER (Indija), KIRUBEL MELKE (Etiopija), IVETA TRENCE (Latvija), Liepājas skolēni
Performances KATHLEEN DOHERTY (Īrija), AGNĖ MURALYTĖ (Lietuva), JORDINA ROS un PERE ESTADELLA (Spānija).
Līga Ķempe
Līga Ķempe meklē laikmetīgu izteiksmi plašā amplitūdā – no izteikta figurālisma līdz abstraktas dabas ainavas konstrukcijām. Ar gleznieciski jutekliskām līnijām viņa atklāj sievietes intīmās pasaules noslēpumainību. Vienmēr Līgas Ķempes glezniecībā svarīgs izteiksmes līdzeklis ir aizrautīga rotaļāšanās ar klasiskām metodēm un tehnikām. Izstādēs Latvijā un ārpus tās robežām Līga Ķempe piedalās kopš 1999.gada. Daudzi viņas darbi atrodas gan dažādu muzeju un uzņēmumu, gan privātajās kolekcijās. Līgai šī būs kā iemājošana atkal dzimtajā pilsētā.
Līga būs sastopama mākslinieku rezidencē Karostas ūdenstornī, kur 9.jūnijā plkst. 17:00 norisināsies rezidences atklāšana.
Klāvs Loris
Klāvs Loris iecienījis lielformāta darbus, kuros mākslinieks eksperimentē ar tehnikām, apvienojot klasisko eļļas glezniecību ar modernākiem medijiem un materiāliem. Šo eksperimentu laikā Klāvs Loris attīstījis savu autortehniku, kurā tiek apvienota fotogrāfija, digitālā druka un klasiskā glezniecība. Kopš 2007. gada sarīkojis astoņas personālizstādes un piedalījies vairāk nekā 20 grupas izstādēs Latvijā un ārzemēs. 2015. gadā Klāvs Loris ieguvis Grand Prix laikmetīgās mākslas biennālē JCE. Jeune creation Europeenne. Biennale d’art contemporain Parīzē.
Gunta Lante
Māksliniece Gunta Lante sevi ir atradusi figurālajā mākslā. Viņa iepazīst pasauli caur cilvēku, cilvēcību un necilvēcību. Cilvēka ķermenis Guntai Lantei ir kā “valoda” ar visplašāko iespējamo vārdu krājumu. Savā glezniecībā viņa maksimāli izmanto kaila ķermeņa attēlojumu, jo uzskata, ka cilvēks pēc būtības šajā pasaulē ir kails – neaizsargāts un neizskaistināts. Savos darbos viņa apzināti atsakās no fona informācijas, jo pēc viņas domām, sasniedzot vai piedzīvojot attiecīgus notikumus dzīvē, fons gluži vienkārši kļūst nebūtisks. Glezniecības ietvaros Gunta Lante galvenokārt strādā eļļas un akrila tehnikā, bet viņas patiesā mīlestība ir zīmējums.
Daniela Nasoni
Daniela Nasoni dzimusi Varēzē (Itālija) 1975. gadā, absolvējusi "A. Frattini" mākslas skolu g. un 1998. gadā absolvējusi glezniecības specialitāti Breras Tēlotājmākslas akadēmijā Milānā. Kopš 2000. gada viņa ir veltījusi sevi tikai glezniecībai un dažādi periodi ir veltīti ilustrēšanai – pasakas bērniem un sienas gleznojumi valsts iestādēm, piemēram, Macchi slimnīcas fondam Varēzē un Vinčeringenes valsts skolai Vācijā u.c.
Viņas gleznas tapušas akrilā uz audekla, viņa iepazīstina ar iedomu pasauli – ceļojošās mājas, dzīvas būtnes, vienmēr meklē labāku veidu un vietu, kur pastāvēt.
Māksliniece apgleznos Liepājas 3.pamatskolas ēku.
Vilma Leino
Māksliniece Vilma Leino ir Somijā dzimusi, bet Berlīnē dzīvojoša fotogrāfe. Viņas darbs ir vērsts uz pašportretu veidošanu, ko viņa izmanto, lai atspoguļotu iekšējās emocijas, vientulību un sarežģītus psiholoģiskos posmus. Savā darbā viņa veido sieviešu tēlus ar neizstāstītiem stāstiem un eksperimentē ar spēcīgām krāsu shēmām, kompozīciju un cilvēka ķermeni. Fotogrāfijas bieži balansē starp skaistumu un šausmām, ko viņa izmanto humoru kā aspektu, lai izgaismotu tumšākus objektus. Viņas fotogrāfijas ir vienas sievietes izrāde, kurā kontrole un bailes to zaudēt ir pastāvīgā dialogā, veidojot stāstu par personīgo izaugsmi, kur bailes pārtop spēkā. “Brīvāko sevis versiju jūtu, kad esmu viena istabā ar kameru. Pašportretu veidošana liek man justies atbrīvotai un ir veids, kā izprast pasauli, sevi un visu, kas mani ieskauj. Tas ir veids, kā izpētīt, spēlēties un izklaidēties, kā arī veids, kā man paslēpties, izolēties un būt vienai ar savām domām un jūtām,” stāsta Vilma.
Mākslinieci ikviens varēs sastapt Karostas cietumā, kur taps arī viņas izplānotais mākslas projekts uz cietuma sienām.
Nô
Nô ir ielu mākslinieks un grafisko romānu autors no Francijas, dzimis 1981. gadā Parīzes priekšpilsētā. Ieguvis maģistra grādu franču literatūrā un angļu valodā, viņš pavadīja divpadsmit gadus gan kā ārštata pasniedzējs Francijā, gan apceļojot pasauli ar mugursomu plecos un skiču bloknotu kabatā. Četros kontinentos mākslinieks, izmantojot zīmuli, pasteļkrāsas un akvareļus, uzgleznoja simtiem ceļā sastapto cilvēku portetu, savos darbos attēlojot viņu prieku, ciešanas, nabadzību un piedzīvoto netaisnību. 2018. gada beigās Nô atgriezās Francijā un izstrādāja trafaretu tehniku, kas ļauj viņam uz pilsētu sienām atveidot visā pasaulē redzētās un zīmetās sejas – cilvēkus, kas pretojas netaisnībai un apspiešanai, čigānus, indiāņus, bērnus no trešajām pasaules valstīm. Nô atveido šos cilvēkus visā viņu daudzveidībā, godbijībā un skaistumā. Nô iepriekš piedalījies vairākos mākslas festivālos, piemēram, “25 artistes au 104” un “Carrousel Antony” ielu mākslas festivālos Parīzē 2022. gadā. Mākslinieka gleznojumi rotā ēku sienas Parīzē un citās Francijas pilsētās, kā arī apskatāmi mākslas galerijās un ekspozīcijās Parīzē.
Karostas Festivāla ietvaros mākslinieks veidos sienas gleznojumu kultūrvietā “Atmodas Dārzs” Karostā, Atmodas bulvārī 6A.
Rekha Sameer
Rekha Sameer ir starpdisciplināra vides māksliniece no Indijas. Viņa rada darbus, kas integrēti ar apkārtni, izmantojot dažādus mākslas medijus, galvenokārt glezniecību un tēlniecību. Rekha dzimusi Bombejā brahmaņu ģimenē, uzaugusi Indijā, dzīvojusi Singapūrā un kopš 2000. gada ar ģimeni dzīvo Anglijā. Jau kopš agras bērnības jutusi vēlmi zīmēt un gleznot, un Anglijā izdevies šo sapni īstenot, iegūstot bakalaura un maģistra grādu tēlotājmākslā prestižajā Central St Martins mākslas koledžā. Māksliniece par saviem darbiem saka: “Es veidoju konceptuālo mākslu, kas atspoguļo laiku, kurā dzīvojam, un vietas, kuras apmeklēju”. Rekha jau vairāk kā divas desmitgades aktīvi darbojas konceptuālajā mākslā, pētot mākslinieka būtības šķautnes, izmantojot dažādus medijus un priekšmetus, gan radot mākslas darbus pati, gan daloties savās zināšanās ar citiem. Mākslinieces izstādes bijušas apskatāmas galerijās Anglijā, Indijā, Itālijā, Spānijā, Ukrainā, Brazīlijā un citās valstīs. Viņa darbojas arī kā mentore jaunajiem māksliniekiem, uzstājas simpozijos, vada meistarklases un lekcijas.
Karostas Festivāla ietvaros māksliniece veidos vides mākslas darbu telpā Redanā, 14.novembra bulvārī 82/86.
Cake
Cake ir ilustrators un murālists no Peru, dzimis 1990. gadā. Mākslinieks veido gan sienu gleznojumus, gan grafisko dizainu. Viņa mākslas darbi ir balstīti fantāzijas pasaulē un tiecas uzrunāt pieauguša skatītāja iekšējo bērnu. Cake iedvesmojies no Peru tradicionālās ikonogrāfijas un karikatūrām, kas radītas pirms Amerikas atklāšanas. Šī ietekme apvienojumā ar mākslinieka unikālo “naïve” stilu rada svaigu, oriģinālu un krāsainu rezultātu. Cake izglītojies Digitālās Mākslas skolā Mott, Tulūza – Lotreka Institūtā, kā arī dažādās meistarklasēs un mākslas kursos. Viņa darbi bijuši izstādīti daudzās starptautiskās izstādēs, kā arī apskatāmi pilsētvidē – mākslinieks apgleznojis ne vien ēku sienas, bet arī lidmašīnas, kā arī veidojis dizainu dažādiem produktiem. Daži zīmoli, ar kuriem viņš sadarbojies, ir: Dr Martens, Adidas, Levis, Stella Artois, Natura, Vans un daudzi citi.
Karostas Festivāla ietvaros mākslinieks veidos sienas gleznojumu kultūrvietā “Atmodas Dārzs” Karostā, Atmodas bulvārī 6A.
Kathleen Doherty
Kathleen Doherty ir māksliniece no Īrijas. Viņas mākslā saplūst performances un gaisa dejas māksla. Gaisa deja (aerial dance) ir cēlusies no modernās dejas, vingrošanas un cirka elementiem. Mākslinieces priekšnesumu tematiskais fokuss ir personīgā izaugsme un mūžīgais jautājums par to, ko nozīmē būt cilvēkam, tie ir emocionāli piesātināti. Kathleen ir pieredzējusi māksliniece, uzstājusies ar priekšnesumiem dažādos pasākumos un rezidencēs Īrijā, Itālijā un Portugālē. Šogad māksliniece uzstājas kopā ar tradicionālā cirka trupu, kā arī izrādījusi savu jaunāko priekšnesumu “Marty” Īrijas Aerial Dance festivālā. Karostas Festivālā Kathleen uzstāsies ar solo priekšnesumu “Broken Warmth”. Šo performanci pati māksliniece raksturo kā nepabeigtu, mainīgu darbu, ko viņa pielāgo katrai vietai un videi, kurā to izpilda, līdz ar to katrs priekšnesums ir savādāks. Priekšnesumā māksliniece izmanto zīda auduma gabalus, kas simbolizē sirds stīgas, kas vieno visus cilvēkus.
Karostas Festivāla ietvaros Kathleen sniegs priekšnesumus Ūdenstornī un Arsenālā.
Element-ton
Element-ton ir Liepājā iemīļots ielu mākslinieks, karostnieks. Jau vairāk nekā 20 gadu viņš izpauž savu talantu dažādos vizuālās mākslas veidos – grafiti, interjeru un fasāžu apgleznošana, aerogrāfija, gleznas un sienu dekorēšana. Element-ton darbi grezno ēku fasādes gan Liepājā, gan Rīgā, gan arī ārzemēs – Vācijā, Dānijā, Itālijā u.c.
Liepājas ielās skatāmi vairāki Element-ton radītie mākslas darbi, piemēram, dzejnieces Mirdzas Ķempes ģīmetne, komponista Imanta Kalniņa portrets, projekta “Ielu mākslas portreti Liepājas ielās” ietvaros radītais darbs “Pret vēju”. Karostas Festivālā mākslinieks piedalīsies jau ceturto reizi, un Karostas vidē skatāmi viņa iepriekšējos festivālos radītie darbi, piemēram, lielformāta sienas gleznojums “Karosta 360” uz piecstāvu mājas sienas Turaidas ielā 80A.
Karostas Festivāla ietvaros Element-ton veidos lielformāta sienas gleznojumu Atmodas bulvārī 8f.
Nejauši
“Nejauši” ir subjektīvi eksperimentālas, brīvās improvizācijas elektroniskās mūzikas projekts, ko pārstāv mūziķi un producenti Valdis Skarevičs un Roberts Dinters. Projekts ir radies 2015. gadā un uzstājies dažādos mākslas festivālos, piemēram, “Akti naktī”, “Skaņas dienas”, “Daugavpils mākslas dienas”, “Update”, kā arī veidojuši performances, piemēram, “Orbīta.Čaklais” Liepājas teātrī, 2019. gadā tika izdots albums “01.01” ar Maijas Kalniņas dzeju. Karostas Festivālā “Nejauši” piedalīsies jau trešo reizi. Projekta “Nejauši” mērķis ir piedāvāt klausītājiem dažādotas muzikālās šķautnes, nebaidoties no nepieradinātām tonālajām plaknēm, radīt brīvas formas mūziku, kuras struktūru nenosaka pareizi izvietotu pantiņu un piedziedājumu attiecība. Mūzika tiek radīta brīvi – paļaujoties uz improvizācijas neparedzmo dabu un abu savstarpējo sadarbību kontrolējot strukturētu haosu. Karostas Festivāla ietvaros “Nejauši” sniegs muzikālu priekšnesumu Arsenālā kopā ar performanču mākslinieci no Īrijas Kathleen Doherty.
Agnė Muralytė
Agnė Muralytė ir kustību teātra aktrise un performanču māksliniece no Lietuvas, dzimusi 1989. gadā. Deviņpadsmit gadu vecumā viņa pārcēlās uz ārzemēm, un kopš tā laika rada un izrāda savas performances visā pasaulē (Polija, Krievija, Francija, Latvija, Igaunija, Grieķija, Dānija, Portugāle, Spānija, Taivāna, Filipīnas, Indonēzija). Agnė sadarbojas gan ar teātra kompānijām, gan arī uzstājas kā neatkarīga māksliniece. Viņa darbojas arī izglītības un sociālajā jomā. Savas karjeras laikā viņa ir piedalījusies daudzās radošajās darbnīcās, mākslas festivālos, mākslas rezidencēs un citos pasākumos. Mākslinieces mērķis ir izmantot aktiera ķermeni kā galveno izteiksmes un radīšanas instrumentu, aizvietojot skatītājam ierastas darbības ar neparastu uzvedību. Karostas Festivālā Agnė uzstāsies ar solo priekšnesumu ar lelli “Je m’évanouis”. Šī performance ataino cilvēka trauslumu, stāsta par situācijām, kādās reizēm nonāk ikviens cilvēks, un nespēju rast no tām izeju. Izrāde tapusi sadarbībā ar “Théâtre du Mouvement”.
Jordina Ros & Pere Estadella
Jordina Ros un Pere Estadella ir performanču mākslinieki no Spānijas. Savos priekšnesumos viņi apvieno vizuāli plastisko mākslu ar video performanci. Savos projektos Jordina un Pere izaicina sociālās normas, pauž pārdomas par estētisko, emocionālo un konceptuālo robežu mainību sabiedrībā. Mākslinieki ir uzstājušies ar performancēm dažādos festivālos un pasākumos Spānijā, Itālijā, ASV, Meksikā, Brazīlijā, Japānā, Serbijā, Čīlē un citās valstīs.
Karostas Festivālā Jordina un Pere uzstāsies ar performanci POETIC MIGRATION 0.3. Performancē savīsies vietas, kura piedzīvojusi cilvēku ciešanas, specifika ar mākslinieku radošajām idejām. Lai arī no citas vietas pasaulē ar citu vēsturi, viņu priekšnesums atainos kolektīvās sabiedrības vienotību caur mākslas prizmu.
Clara Cabrera
Clara Cabrera ir vizuālā māksliniece un rakstniece no Spānijas, kas patlaban jau vairākus gadus dzīvo Liepājā. Viņa piedalīsies Karostas Festivālā jau piekto reizi.
Par sevi māksliniece saka: “Esmu piedalījusies neskaitāmās izstādēs dažādās pasaules vietās un veidojusi dzīvās mākslas performances. Esmu vienmēr fokusējusies uz plastiskām un radošām aktivitātēm, kuras esmu attīstījusi pateicoties savai mīlestībai un degsmei pret literatūru un mūziku, mākslu un valodu zināšanām.”
2015. gadā Clara Valensijas Politehniskajā universitātē absolvēja tēlotājmākslas studijas, pēc tam studēja profesionālās ilustrācijas kursu ESAT. Viņa ir piedalījusies daudzās izstādēs visā pasaulē un uzstājusies ar dzīvās glezniecības šoviem dažādās Eiropas valstīs, piemēram, Parallax mākslas mesē Londonā, Soho Haus Berlīnē, Blue Balls festivālā Šveicē u.c. Viņa ceļo pa Eiropu, piedaloties mākslas festivālos un veidojot sienas gleznojumus.
Karostas Festivāla ietvaros Clara Karostas cietumā izstādīs savus Liepājā tapušos darbus, kā arī veidos jaunu gleznu tieši festivālam.
Gunta Gelgote un Giedrius Gelgots
Šogad Karostas Festivāla apmeklētājus ar koncertu priecēs soprāns Gunta Gelgote kopā ar vīru flautistu Giedrius Gelgots.
Gunta Gelgote studējusi vokālo mākslu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijā. Dziedātāja regulāri uzstājas Lietuvas Nacionālajā Operas un baleta teātrī, Viļņas Pilsētas operā, kā arī Latvijas Nacionālās operas un baleta namā. Gunta Gelgote uzstājas kā soliste ar dažādiem orķestriem, kā arī bieži piedalās kamermūzikas un mūsdienu mūzikas atskaņojumos, viņai veltīti arī vairāki opusi. 2009. gadā saņēmusi Lielo mūzikas balvu kategorijā “Gada debija”.
Giedrius Gelgots ir Lietuvas Nacionālās operas un baleta teāra orķestra flautists. Papildus darbam orķestrī viņš regulāri sniedz solo koncertus, kā arī uzstājas kopā ar paša dibināto Sv. Kristofera kvintetu, Lietuvas flautu kvartetu, Sv. Kristofera kamerorķestri un dažādām citām kamermūzikas grupām. Giedrius Gelgots ir Britu flautu biedrības biedrs. Bijis laureāts vairākos starptautiskos konkursos Eiropā, tai skaitā ieguvis 1. vietu un speciālbalvu Anrī Tomasi Starptautiskajā pūšaminstrumentu kvintetu konkursā Marseļā.
Karostas Festivāla ietvaros Gunta Gelgote un Giedrius Gelgots uzstāsies ar koncertu vienā no skaistākajām cara laika ēkām Karostā – Pulkveža Brieža ielā 1. Šo namu atjaunojusi lietuviešu diriģente Rasa Gelgote. Tā kā visa Rasas ģimene saistīta ar mūziku, ēkā iekārtota arī neliela koncertzāle. Koncerts notiks svētdien, 11. jūnijā plkst. 14:00.
Egons Peršēvics
Egons Peršēvics ir tēlnieks, topošais mākslas doktors un pedagogs ar vairāk kā 10 gadu stāžu. Viņa daiļradē dominē lielformāta publiskās telpas skulptūras, un darbu galvenais mērķis ir nodot skatītājam to konceptuālo vēstījumu, tajā pašā laikā saglabājot darba estētisko pievilcību. Mākslu Egons uztver kā zinātnes jomu, kas nodarbojas ar kultūras vērtību pārvērtēšanu, un paša radītās skulptūras ir viņa eksperimenti un zinātniskie traktāti. Populārākie tēlnieka darbi ir lotosa pozā sēdošā Milda, Karostas Nāra, Jūrasmāte, Spoku zirgs u.c. Egona darbi lielākoties ir veidoti kā publiskās telpas objekti, kas ar vieglu ironiju aktualizē tādus politiski dziļi lādētus jautājumus kā ekoloģiju, dzimumu vienlīdzību, dažādas formas diskrimināciju un brīvības ideju.
Egons aktīvi piedalās izstādēs un mākslas akcijās jau kopš 2006. gada. Ir saņēmis vairākas balvas, tai skaitā Latvijas sabiedrisko mediju gada balvu kultūrā “Kilograms kultūras” par Karostas ūdenstorņa mākslinieku rezidences projektu. Karostas Festivālā Egons piedalīsies piekto reizi.
Karostas Festivāla ietvaros Egons darbosies Karostas ūdenstorņa mākslinieku rezidencē Ģenerāļa Baloža ielā 29.
Syed
Syed Sachal Rizvi ir arhitekts, mākslinieks, murālists un ilustrators no Pakistānas. Šobrīd viņš studē laikmetīgo mākslu EKA, Tallinā. Savā mākslas praksē Syed pēta zīmēšanu un glezniecību kā līdzekli, lai vizualizētu aktīvas un spontānas iztēles būtības laicīgo dabu.
Karostas Festivāla ietvaros mākslinieks veidos sienas gleznojumu kultūrvietā “Atmodas Dārzs” Karostā, Atmodas bulvārī 6A.
Iveta Trence
Karostas Festivāla ietvaros māksliniece Redanā veidos instalāciju “Karostas klaiņojošais suns” no papīra masas. Šis darbs iecerēts kā ilgtspējīgs un videi draudzīgs Karostas sociālais simbols. Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja ne vien aplūkot šo mākslas darbu, bet arī satikt, apskatīt un samīļot darba iedvesmas avotu – adopcijai pieejamus dzīvniekus, kurus glābj un aprūpē dzīvnieku aizsardzības biedrība “LIBERTA”.
Kirubel Melke
Karostas Festivāla ietvaros mākslinieks veidos lielformāta mākslas darbu, kombinējot savas valsts tradicionālos audumus ar uz vietas atrastiem. Viņš iedvesmosies no jauniem iespaidiem, kurus gūs, iepazīstot iepriekš nezināmu vietu un mākslas vidi.
Karostas Festivāla ietvaros apmeklētājiem būs iespēja 10. jūnijā Redanā satikt biedrības LIBERTA kolektīvu, uzzināt par aktualitātēm, apskatīt, iepazīt un samīļot adopcijai pieejamos dzīvniekus.
MŪZIĶI REDANĀ
Sestdien, 10.jūnija vakarā Redanā notiks Seno spēkratu dienas noslēguma koncerts. Koncertā piedalīsies trīs pašmāju muzikālās apvienības – Magone, Laika bende un Andrgraud.
Pulksten 19:00 grupas “Magone” koncerts.
“Magone” savas ziedlapiņas plašākai publikai atvēra 2019. gada vasarā Liepājā. Sākotnēji tika izpildītas pašu rakstītas kompozīcijas. Laikam ejot, grupas sastāvs ir vairākkārt mainījies, līdz ar to mainījies ir arī repertuārs uz sabiedrībā zināmiem gabaliem, ko mūziķi paši savā stilistikā aranžē. Grupas dvēsele ir vokāliste Ieva Anna Avotiņa.
Pulksten 21:00 ballīte ar grupu “Laika bende”.
Grupā apvienojušies pieci radoši jaunieši, kuri savu nākotni saista ar mūziku. Grupā spēlē tās “tētis” Dāvis, soliste Airita, Marks, Matīss un Roberts.
Pulksten 23:00 ugunsšovs un elektroniskās mūzikas nakts ar “Andrgraud”.
“Andrgraud” ir radoša apvienība, kurā darbojas Emīls un Andris. Ceļojot pa pasauli, Emīls ir atvedis mājās daudz dažādu deju ritmu. Apvienojot tos ar saksofona spēli, Emīls ieved klausītāju iepriekš nepieredzētā skaņu pasaulē. Andris ir multimākslinieks, aizraujas ar ekstrēmām nodarbēm. Viena no tām ir spēlēties ar uguni, radot dinamisku žonglēsanu ar neparedzamiem uguns efektiem. Andris un Emīls gaidīs jūs reiva ballītē Redana fortos.